Nazolabial dolgu Nedir ?

Nazolabial Dolgu Nedir ?

Blog geri dön

Nazolabial dolgu, hyaluronik asitle yapılan, doku dostu dolgu uygulamasıdır. Herhangi bir zararı söz konusu değildir. Fakat nadiren de olsa enfeksiyon riski taşır, kanama meydana gelebilir, yumuşak doku lezyonu oluşabilir.
Bazı durumlarda sadece nazolabial bölgede derinleşme değil yanak bölgesinde de doku kaybı olabilir. Genellikle kilo kaybı olan kişilerde bu meydana gelir. O durumda aynı şekilde yanak bölgesinin, elmacık kemiği bölgesi ile birlikte nasolabial bölgenin desteklenmesi daha uygun olur. Bu durumda sadece nasolabiale yapılırsa yeterli sonuç vermez. Yüzdeki denge de bozulabilir. Onun için yüzdeki dengeyi üst yüzde daha fazla toparlamak amacıyla o bölgede dengeli bir şekilde dolgu dağılımı yapmak gerekir.
Nasolabial dolgu tedavisi, cerrahi müdahaleye göre daha az risk barındırdığı için en çok tercih ettiğimiz yöntemlerden birisidir. Yine de nasolabial dolgu tedavisinde kullanılan bileşenler bazı durumlarda hafif yan etkilere sebep olabilir. Yan etkiler birkaç gün içinde ortadan kalkar. Nazolabial dolgu tedavisinin ardından aşağıda yazılı durumlardan biri oluşursa doktorunuza başvurmanız gerekir:

Enjeksiyon yapılan bölgede morarma
Şişlik
Kızarma
Döküntü

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
error: İçerik Korumada !!
Konuşmayı Başlat
Canlı Destek
Merhaba 👋,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?